E-Fatura Mükellefi Misiniz !

2018 YILI VE TAKİP EDEN DÖNEMLERDE BRÜT OLARAK SATIŞ HASILATI 10 MİLYON TL VE ÜZERİ OLAN TÜM KURUM VE KURULUŞLAR 421 SIRA NUMARALI VERGİ USUL KANUNU KAPSAMINDA E-FATURA MÜKELLEFİDİR.

E-Fatura Avantajları

Şirketinizi fatura kaybı, fatura çıktısı alma ve kağıt masrafı gibi sorunlardan kurtarmayı hedefler. Faturalarınızı dijital ortama taşıyarak zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.
Kağıt fatura kullanırken fatura başı ödediğiniz masrafları e-Faturaya geçerek kuruşlara düşürebilirsiniz.
Faturalarınızı kendiniz tasarlayabilir, her faturayı farklı tasarlayarak duyuru ve reklamlarımızı faturanız üzerinden yapabilirsiniz. Fatura arşiviniz 10 yıla kadar saklanır.
İstediğiniz zaman geriye dönük faturalarınıza erişebilirsiniz. e-Fatura sayesinde, bakım ve güvenlik gibi önemli güncellemeler ile uğraşmadan cep telefonunuzdan, tabletin izden veya bilgisayarınızdan, cihaz sınırlamanız olmadan sürekli güncel ve hızlı işlem yapabilirsiniz.
Fatura sınırlaması yaşamadan toplu olarak fatura gönderimi yapabilirsiniz.

efatura-nedir
İNDİRİLEBİLİR ÜRÜNLER

e-Fatura keserken alıcı bilgileri bölümünde yer alan VKN/TCKN alanına alıcının vergi kimlik numarası girildiğinde, sistem alıcısına göre fatura türünü otomatik seçer. Unvanı kısmına alıcının unvanı; T.C. Kimlik numarası girildiğinde ise alıcının adı ve soyadının tam olarak girilmesi zorunludur. Bu bilgiler girildikten sonra faturaya mal/hizmet ayrıntıları eklenir ve doğrudan portal üzerinden alıcısına iletilir.

2019 Ekim ayı itibariyle Gelir İdaresi Başkanlığı:
Yıllık 5 Milyon TL ve üzeri cirosu olanlar, EPDK lisanslı şirketler ,
Bavul ticareti yapan firmalar,
ÖTV 3,
İnternet aracılığı ile mal satmak için ilan verenler,
Kamu Kurum ve Kuruluşları (BKMYBS),
GİB’in belirleyeceği özel grupları e-Fatura’ya geçişe zorunlu tutmuştur.

Mobilden, tabletten veya bilgisayarınızdan faturalarınıza erişebilirsiniz.
Faturalarınız sizin için en az 10 yıl boyunca saklanır.
Faturalarınızı göndermeden önce taslak üzerinden çalışabilirsiniz.
Sınırlama olmaksızın toplu fatura gönderimi yapabilirsiniz.
E-ticaret Paneli Teknoloji ve bienteknoloji iş ortaklığı e-Fatura sayesinde, bakım ve güvenlik gibi önemli güncellemeler ile uğraşmadan sürekli güncel ve hızlı işlem yapabilirsiniz.

e-Faturaya geçiş yapmak bilinenin aksine oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak e-Faturaya geçmek için mali mühre ihtiyacınız var. Bu sebeple atmanız gereken ilk adım, www.kamusm.gov.tr adresinden TUBİTAK BİLGEM’e mali mühür başvurusunda bulunmaktır. Mali mühür alındıktan sonra e-Faturaya geçmek istediğinizi GİB’e ileterek başvuruda bulunabilirsiniz.

E-DÖNÜŞÜM AVANTAJLARINDAN YARARLANIN

  E-ticaretPaneli Danışma Hattı : 0850 333 7 101 

Orhantepe Mahallesi Üsküdar Caddesi 131/1 Daire 2 Cevizli/kartal İstanbul, 34850  İletişim: 0850 333 7 101  /  E-Mail : [email protected]

© 2012-2020 Eticaretpaneli  E-ticaret Yazılımları | Tüm Hakları Saklıdır